Strona artykuly do biura ( artykuly-do-biura.pl ) używa mechanizmu ciasteczek (Cookie). Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce Cookies. Zamknij okno

Pompa ciepła - kolektor poziomy

Źródło ciepło do naszej pompy może znajdować się także trochę płycej. Wystarczy zakopać na głębokości od 1,5 do 2 metrów dużą ilości rurek polietylenowych wypełnionych czynnikiem grzewczym, by podłączyć się do naturalnego kontaktu ze zmagazynowaną energią.

W jaki sposób to wszystko działa? Otóż na tej głębokości ziemia nie zamarza nawet przy najbardziej ujemnych temperaturach występujących w Polsce. Dzieje się tak, dlatego, że zmagazynowana jest tam energia słoneczna. Takie ciepło możemy wykorzystać za pomocą pompy do ogrzania własnego domu.

Gromadzeniu i przewodzeniu energii sprzyja porowatość gleby, obecność wody i składników mineralnych. Suchy piasek jest zaś natomiast najgorszym środowiskiem do zastosowania pompy ciepła wyposażonej w kolektor poziomy.


Serdecznie Zapraszamy

Wstąp do naszego sklepu stacjonarnego przy ulicy Bartyckiej w Warszawie. Chętnie odpowiemy na wszelkie możliwe pytania, doradzimy i podzielimy się naszym bogatym doświadczeniem. Nic przecież nie zastąpi kontaktu z prawdziwym fachowcem, który zna się na rzeczy.


Projekt: BxM Multimedia