Strona artykuly do biura ( artykuly-do-biura.pl ) używa mechanizmu ciasteczek (Cookie). Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce Cookies. Zamknij okno

Ogrzewanie basenu

Polska to nie słoneczna Kalifornia, gdzie z przydomowego, niekrytego basenu da się korzystać prawie przez cały rok. W naszym klimacie amatorzy kąpieli mają do wykorzystania zaledwie średnio od 20 do 40 dni, no chyba są morsami. W innym wypadku pozostaje nam spuszczenie wody i czekanie do następnego roku na słoneczną pogodę. Spokojnie, jest jeszcze trzecie rozwiązanie - możemy podgrzać wodę w basenie. Dzięki temu będziemy mogli się nim cieszyć nawet w chłodniejsze dni. Ilość energii potrzebnej do ogrzania tysięcy litrów zimnej wody jest jednak ogromna. I tym razem z pomocą może nam przyjść pompa ciepła.

Jeśli posiadamy odkryty basen, to najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie specjalnie dedykowanej do tego celu powietrznej pompy ciepła. W okresie letnio-wiosennym charakteryzuje się ona delikatnie lepszą wydajność niż jej pozostałe siostry. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by wykorzystać do tego celu pompę gruntową. Należy w takim wypadku zainstalować obieg pośredni pomiędzy nią, a basenem tak, by zapobiec degradacji skraplacza. Wymiennik ciepła powinien zostać wykonany ze stali nierdzewnej bądź tytanu, tak by był odporny na związki chemiczne obecne w wodzie. Analogicznie sytuacja ma się z krytymi basenami. Jedyną różnicą jest to, że tu przez cały rok możemy do ich ogrzewania stosować pompę ciepła.

Odpowiedni projekt, wysokiej jakości materiały oraz fachowy montaż pozwoli na efektywne i energooszczędne wykorzystanie pompy ciepła do ogrzania basenu. Taka inwestycja sprawi, że zaoszczędzisz w przyszłości na rachunkach. Nie pozostało Ci nic innego jak cieszyć się kąpielą, wiedząc, że woda zawsze będzie miała odpowiednio przyjemną temperaturę.


Serdecznie Zapraszamy

Wstąp do naszego sklepu stacjonarnego przy ulicy Bartyckiej w Warszawie. Chętnie odpowiemy na wszelkie możliwe pytania, doradzimy i podzielimy się naszym bogatym doświadczeniem. Nic przecież nie zastąpi kontaktu z prawdziwym fachowcem, który zna się na rzeczy.


Projekt: BxM Multimedia