Strona artykuly do biura ( artykuly-do-biura.pl ) używa mechanizmu ciasteczek (Cookie). Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce Cookies. Zamknij okno

Dlaczego pompy ciepła

Ktoś mógłby zapytać - dlaczego postanowiliśmy zająć się akurat pompami ciepła, a nie czymś zupełnie innym? Odpowiem wprost - głęboko wierzymy, że właśnie to rozwiązanie jest technologią jutra. Pompy ciepła to trwałe, niezawodne, innowacyjne energooszczędne i co ważne przyjazne środowisku urządzenia. Ta branża ma przed sobą świetlaną przyszłość, a my chcemy być jej ważną częścią.

Zalety Pomp ciepła

Niskie koszta użytkowania.
Względem innych konwencjonalnych źródeł energii, które potrafią być parokrotnie droższe. Punkt ten nie dotyczy co prawda węgla, ale ma on wiele wad, których nie posiadają pompy ciepła. Niskie koszta to także serwis pompy ciepła, który jest dużo tańszy i rzadszy niż w wypadku pozostałych urządzeń.

Obniżenie kosztów wzniesienia nowego domu
Zakładając pompę ciepła nie musimy budować komina czy specjalnego magazynu na opał.
Prostota i bezobsługowość. Wystarczy określić kilka podstawowych parametrów, a pompa ciepła sama zadba o to, by w naszym domu zawsze panowała odpowiednia temperatura.

Łatwość montażu
Ich montaż jest dużo prostszy i łatwiejszy niż kotła centralnego ogrzewania. Pompę ciepła da się zamontować w prawie każdym budynku bez większej ingerencji w jego konstrukcję.

Trwałość i niezawodność
Pompy ciepła cechuje duża trwałość, niezawodność i odporność na zużycie. Urządzenia te z powodzeniem mogą być używane przez dziesiątki lat.

Bezpieczeństwo

Użytkowanie konwencjonalnych źródeł ciepła niesie ze sobą kilka poważnych niebezpieczeństw. Instalacje gazowe stwarzają ryzyko wybuchu. Paliwowe lub olejowa mogą zaś spowodować zaczadzenie domowników. W wypadku pomp ciepła nie mam mowy o jakimkolwiek zagrożeniu życia bądź zdrowia.

Niezależność
Używanie pompy ciepła jest uniezależnione od dostawców paliw. Nie dotyczą go też wahania cen opału, na którą wpływa wiele bardzo zmiennych czynników.

Wielofunkcyjność
Może służyć nie tylko jako źródło ciepła. Przy zastosowaniu odpowiednich modułów da się je też wykorzystywać do chłodzenia.

Oszczędność czasu
Posiadając pompę ciepła nie musimy tracić czasu na szukanie odpowiedniego paliwa do naszego systemu centralnego ogrzewania. Przy wielu źródłach energii jest, zaś to kluczowy element mający wpływ na ostateczny koszt energii i trwałość urządzenia.

Ochrona środowiska naturalnego

Nie wytwarza żadnych szkodliwych dla środowiska substancji. Zużywa przy tym mniej energii niż inne konwencjonalne urządzenia, a ciepło czerpie tylko z naturalnych źródeł. To wszystko sprawia, że jest traktowana jak proekologiczna inwestycja i przy jej zakupie możemy liczyć na uzyskanie niskoprocentowego kredytu.
Samowystarczalność Z powodzeniem można używać ich jako jedynego źródła ogrzewania domu. Za wyjątkiem oczywiście powietrznych pomp ciepła.

Kompatybilność
Nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć je z kolektorami słonecznymi, kominkami, czy różnego rodzaju kotłami. Podwójne źródło energii to większa pewność, że w naszym domu nigdy nie zabraknie ciepła.
Niedrogi koszt zakupu

W wypadku powietrznych pompy ciepła, które są tańsze od kotłowni gazowej czy olejowej.


Projekt: BxM Multimedia